Food Grade Vacuum Aluminum Bag 100g cooking food packaging bag

Përshkrim i shkurtër:

Food klasën vakum  qese alumini mund të dal mish, ushqim, Ham sallam, maskë, etj pranojë lloje të ndryshme të përshtatur letër alumini qese.

Emri: qese alumini, alumini qese me letër varaku, klasën e ushqimit qese alumini

 Materialet: AL, PA, PE, PET, CPP, OPP, etj (Kombinoje sipas nevojës).

Çmimi FOB: 0.02-1USD / copë MOQ: 500 (Digital Printing)               10000 (shtypjen Gravure)Port: Qingdao

termi pagesës: T / T (30% e depozitave)

Koha e prodhimit: 20-40days

If you want to custom Food Grade Aluminum bags ,please tell me your size and what do you want to pack ,And  we have many shapes of the aluminum bags for your reference.


Detail Product

Food Grade Packaging Bag Details

Product Tags

Emri: vakum qese alumini për ushqim

Materiali: alumini, PE, PET, OPP, CPP, PA, etj, (të gjitha materialet janë klasa e ushqimit)

Përdorimi: mund të dal mish, fishbeans, oriz, kafe, çokollatë, arra, meze të lehtë, erëza, të lëngshme, maskë, produkt kimik, ushqim qen, ushqim mace, pjellë macja, etj.

Features: lagështi-provë, të mbrojtur nga drita, rezistencë të lartë temperaturë, rezistenca Ulët temperaturës. Jo-toksike dhe pa shije.

Trashësia: 100-400mircon

 

Qese alumini prodhuar nga kompania jonë është bërë nga fletë metalike prej alumini ushqim të keq dhe filma të tjera plastike. Ne mund të garantojë se të gjitha çantat ne prodhojmë janë bërë e materialeve të ushqimit të keq.

 

Qese alumini mund të dal të gjitha produktet që duhet të jenë të paketuara, ka rezistencë të mirë të lehta, mund të rezistojë korrozioni, dhe mund të jetë i gatuar në temperaturë të lartë në 125 gradë Celsius.

 

Madhësia rekomandimi rregullt

madhësi Trashësia madhësi Trashësia
6cm * 8cmm 100-300mircon 16cm * 23cm 110-300mircon
7cm * 10cm 100-300mircon 18cm * 25cm 110-300mircon
9cm * 13cm 100-300mircon 19cm * 26cm 110-300mircon
11cm * 16cm 100-300mircon 20cm * 30cm 110-300mircon
12cm * 17cm 110-300mircon 22cm * 30cm 110-300mircon
13cm * 18cm 110-300mircon 24cm * 32cm 110-300mircon
14cm * 20cm 110-300mircon 26cm * 36cm 110-300mircon
15cm * 20cm 110-300mircon 30cm * 40cm 110-300mircon
15cm * 22cm 110-300mircon 35cm * 45cm 110-300mircon
Çdo madhësive mund të personalizohet, çdo ngjyrë mund të jenë të shtypura.

 qese alumini 01

qese alumini 02qese alumini 03

 

 

                                                         Përshtatje Case

ushqim qese klasën alumini

 Procesi përshtatjen:

1, Na tregoni se çfarë ju doni që të dal, dhe sa gram ju doni që të dal, ajo është e mirë që të na japin me madhësi të veçantë dhe trashësi

2, Na tregoni nëse keni nevojë sterilizimit, dhe na tregoni se si ju bëj shterp dhe dyqan

3, Nëse keni nevojë për ngjyra të shtypjes, ajo është e mirë që të na japin me dizajnin tuaj fotografi burim

4, Ne përgjithësi ofrojnë FOB Qingdao

5, metoda jonë e pagesës është depozitave 30%, bilanci para se të dërgesës.

6, pas shërbimit: WhatsApp + 86-18937631366


 • Previous:
 • Tjetër:

 • Production

  Customized logo printing zip lock aluminum foil stand up kraft paper packaging with window

  Material MOPP/KRAFT PAPER/VMPET/PE or Customized
  Style Stand up bags
  Sample në dispozicion
  Package First in PP bags, then in standard export carton
  Shipping By sea/air/express
  MOQ 10,000pieces
  Price Based on material,quantity, size, printing,thickness,etc.
  Sea port Qingdao
  Ngjyrë Up to 10 colors
  Price Term FOB,
  madhësi customized
  Payment terms T/T, Western Union, Paypal, Alibaba Trade Assurance30% deposit+plate fee, 70% balance before shipment
  certifikatë FDA,SGS
  OEM Yes
  Print Gravure printing
  Capacity customized

  FAQ:

  Q1:  Are you a manufacturer of packaging bags?

  A1:  Yes,we are printing and packing bags manufacturer and we have our own factory which is loated in ZHengzhou,Since 2004.

   

  Q2:  What is your packaging range?

  A2:  Plastic packaging bags,PVC bags,kraft paper bags,Aluinum foil bags,BOPP bags,roll film,plastic and paper stickers.(Stand up bags ziplock bags,side gusset bags,flat bottom bags,vacuum bags,bags with valve and tin tie).

   

  Q3:  When can I get the price and how to get the full price?

  A3: If your information is enough, we will quote for you in 30mins-1 hour on working time, and will quote in 12 hours on off-work time.

  Full price base on bag type,size,material,thickness,printing colors,quantity.Welcome your inquiry.

   

  Q4:  May I get a sample to check your quality?
  A4: Of course you can.We can offer your samples we have made before free for your check.,as long as shipping cost needed.

  If you need printed samples as your artwork,make sample cost is $200+plate fee(only one time charge),delivery time in 8-11 days.

   

  Q5:  For artwork design,what kind of format is available for you.?

  A5: AI, PDF, EPS, TIF, PSD,high resolution JPG.
  If you still not creat artwork,we can offer blank template for you to make design on it.

   

  Q6:  What about the lead time for mass production?
  A6: Honestly, it depends on the order quantity and the season you place the order. Generally speaking, production lead time is within 10-15days.

   

  Q7:  What is your terms of delivery?
  A7: We accept EXW, FOB, CIF etc. You can choose the one which is the most convenient or cost effective for you.

  Q8:  How do you ship the products?

  A8: By sea,by air,by express(DHL,FedEX,TNT,UPS etc.)

  FAQ:

  Q1. How to place an order?
  A: Firstly, please provide the Material, Thickness, Shape, Size, Quantity to confirm the price. We accept trail orders and small orders.

   

  Q2. What is your terms of payment?
  A: T/T 30% as deposit, and 70% before delivery. We’ll show you the photos of the products and packages
  before you pay the balance.

   

  Q3. What is your terms of delivery?
  A: EXW, FOB, CFR, CIF

   

  Q4. How about your delivery time?
  A: Generally, it will take 7-10 working days after confirm the sample. The specific delivery time depends
  on the items and the quantity of your order.

   

  Q5. Can you produce according to the samples?
  A: Yes, we can produce by your samples or technical drawings.

   

  Q6. What is your sample policy?
  A: We can supply the sample if we have similar products in stock, if no similar products, customers shall pay the tooling cost and the courier cost, the tooling cost can be returned according to the specific order.

   

  Q7. Do you test all your goods before delivery?
  A: Yes, we have 100% test before delivery

   

  Q8: How do you make our business long-term and good relationship?
  A:1. We keep good quality and competitive price to ensure our customers benefit ;
  2. We respect every customer as our friend and we sincerely do business and make friends with them, no matter where they come from.

  Would you like inform us the material, thickness, size, printing colors, quantity and other special requirement of your products? We can give you special offer.

   

 • Related Products

  Regjistrohu për Newsletter tonë

  Për pyetje në lidhje me produktet tona apo çmimores, ju lutem të lënë email-it tuaj për ne dhe ne do të jemi në kontakt brenda 24 orëve.

  Na ndiq

  në mediat tona sociale
  • sns01
  • sns04
  • sns03